Prožít si nová slovíčka a hned je všechny ochutnat, to byl cíl hodiny španělštiny v 6. ročníku. Žáci si připravili ovocný a zeleninový salát. Dále procvičili základní slovíčka. Posezení u stolu a vyprávění rovněž napomáhá k posílení dobrých vztahů ve třídě.
FOTO

Žáci žákům – Happy Halloween: V týdnu od 30. října představili starší žáci divadelní vystoupení Happy Halloween. Vystoupení připravili pro mladší spolužáky. Projekt školního divadla si klade za cíl společnou zážitkovou výuku v anglickém jazyce a posílení spolupráce mezi třídami a ročníky. Divadlo na provázku – pejsek a kočička mělo doznění. Španělštináři z 8. ročníku donesli do školy výborný dort. Jestli ho upekli společně pejsek a kočička, to už nevíme.
FOTO

V rámci zážitkové pedagogiky a posílení well being ve třídě si žáci 7. ročníku připravili v hodině španělštiny občerstvení, které odpovídá kulturním zvyklostem Jížní Ameriky. Všem nám chutnalo.
FOTO

Rizika sociálních sítí.
V pátek 22. září proběhla pro žáky 4. a 5. ročníků přednáška na téma děti a sociální sítě. Přednáška žákům představila význam a rozdělení sociálních sítí, aplikace na sociálních sítích a možná rizika při komunikaci. Žáci využili prostor pro diskuzi na přednášce a sdíleli vlastní zkušenosti a názory k tématu.
FOTO

 

<<zpět