Škola

Základní školu Horoměřice navštěvují od školního roku 2017/2018 žáci 1. až 7. ročníku. Koncepce rozvoje školy zahrnuje postupné rozšíření školy o všechny ročníky 2. stupně. Naší snahou je, aby se žáci ve škole cítili dobře a zároveň byli motivováni k zodpovědné práci. Školní vzdělávací program ZŠ Horoměřice vede žáky s různým intelektem a nadáním k chuti poznávat, získávat informace a přemýšlet o nich, osvojovat si potřebné dovednosti a návyky. Důraz je kladen zejména na rozvoj jazykové komunikace, a to nejen v mateřském jazyce. Proto je učební plán upraven tak, aby výuka anglického jazyka byla zahájena již ve 2. ročníku a výuka německého jazyka v 6. ročníku. Realizace vzdělávacího programu je doplněna mnoha dalšími aktivitami, které rozvíjejí všeobecnou vzdělanost a kulturnost žáků, jako jsou např. návštěvy divadelních představení, přírodovědné nebo vlastivědné exkurze a školní výlety. Děti pravidelně jezdí na školy v přírodě. Škola také posiluje v žácích pocit sounáležitosti s obcí. Děti spolu s pedagogy připravují kulturní vystoupení pro rodiče a účastní se společenských akcí pořádaných OÚ Horoměřice.

Z hlediska stavebního členění má škola hlavní budovu, kde se nachází 8 kmenových učeben, počítačová učebna a tělocvična. Od ledna 2014 žáci využívají novou přístavbu budovy, kde jsou k dispozici dvě učebny a dvě herny školní družiny. Všechny učebny školy jsou vybaveny pro interaktivní výuku. Vedle budovy školy je zahrada a hřiště pro míčové hry.

Od září 2017 je otevřena zcela nová budova 2. stupně, kde jsou 4 kmenové třídy, 6 odborných učeben, 2 učebny jazyků a školní jídelna.

Školní družina a další zájmové útvary

Provoz ranní družiny je zahájen v 7.00 hodin, odpolední program družiny končí v 16.30 hodin. Děti mohou využívat herny školní družiny, tělocvičnu, zahradu a hřiště.

Odpoledne mohou žáci navštěvovat zájmové útvary, které organizuje škola nebo agentura Kroužky. V budově školy rovněž probíhá výuka hudebních oborů základní umělecké školy a vychovatelky školní družiny spolupracují s vyučujícími ZUŠ při předávání dětí.

Prague Airport Region – PAR

Škola získala ve školním roce 2017/2018 finanční příspěvky na podporu jazykového vzdělávání a podporu jazykových pobytů v zahraničí od Letiště Václava Havla Praha.

Projekty

Od 1. 9. 2017 škola realizuje projekt podpořený z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání: Rovný přístup ke kvalitnímu předškolnímu, primárnímu a sekundárnímu vzdělávání, který je spolufinancován Evropskými strukturálními a investičními fondy a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

Od 1. 2. 2012 do 31. 7. 2014 byla škola zapojena do projektu ke zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách v rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Škola vytvořila digitální učební materiály (DUM) pro 1. ročník (český jazyk), 2. ročník (matematika a prvouka), 3. ročník (anglický jazyk) a 4. ročník (anglický jazyk), které je možné získat po zaslání e-mailu na školní adresu skola@zshoromerice.cz.

Základní škola Horoměřice byla od 1. 9. 2011 do 31. 8. 2017 zapojena do projektu Ovoce a zelenina do škol.

Od školního roku 2011/2012 až do konce roku 2012 byla škola zapojena do projektu Centra podpory inkluzivního vzdělávání.

projekty-2